Bedensel Arınma

Biz insanı en güzel şekilde yarattık, Tîn Suresi 4.

Allah’ın yarattığı sistem mükemmel işliyor.Yine sistemi biz insanlar bozuyor!

İnsan bedeni normal şartlar altında kendi kendini temizleme kapasitesine sahip bir organizma ve zaten vücudumuz mükemmel programlanmış detoks sistemi sayesinde, bedende devamlı olarak bir temizlenme ve yenilenme süreci gerçekleşiyor. İdeal bir dünyada kendi detoks fonksiyonları sayesinde, bedenimizin hali hazırda temiz ve arınmış olması gerekirken; günümüz koşullarında bedenin kendi sistemleriyle tam anlamıyla temiz kalabilmesi ne yazık ki mümkün değil. Soluduğumuz havadaki zehirli gazlar, evlerimizde kullandığımız mobilyalardan yayılan ve havaya karışan zehirli mikro partiküller,kullandığımız kişisel bakım ürünleri ve temizlik ürünleri, giydiğimiz giysilerden yediğimiz yiyeceklere kadar çevresel olarak maruz kaldığımız her şey vücudun kendi kendini temizleme kapasitesinin çok ötesinde bir kirliliğe sebep olabiliyor.

Kısacası, toksinler yaşamımızın her yerindeler ve kendimizi ne kadar korursak koruyalım bedenimizin kendi kapasitesiyle bu kadar toksini temizleyebilmesi mümkün değil. Bedenin kendini temizlemesine destek olabilmek için, bazı yaşam tarzı değişiklikleriyle hem toksinlerden arınmasına hem de daha az toksin alınmasına dışarıdan da müdahale etmemiz gerekiyor.

Bedensel anlamda detoks yapmanın, organların temizliğinin birçok farklı yolu var ve bu detoxlar kişiye özel olmalı.

Vücudun kendini yenilemek ve arındırmak için biyolojik ritmine uygun şekilde başlatılan bir detox programı için, profesyonel destek almak gereklidir.

Instagram

@nadidebilgilerr

Whatsapp

+905373311979