RAMAZAN ARINMA PROGRAMI

 

Ramazan ayı "ne" değildir?

1- İftar Ayı Değildir
 
Ramazan ayı, dünya nimetlerini elinin altında bulundurduğu hâlde, Rabb’inin emri olduğu için yemeyen-içmeyen, şehvetlere karşı sabır imtihanını kazanmaya gayret eden mü’minlerin ayıdır. Abartılı bir israf şovuna dönüşen iftar sofraları Rabbani niteliği olmayan sofralardır. Bir saat sonraki
teravih namazını kılmakta zorlanacak hâle getiren bir iftar sofrası Ramazana ait değildir. Ramazandan önce mü’minlerin kerih gördüğü müsrif harcamaları Ramazanın gölgesinde mübahlaştırmak hatalıdır.

2- İsraf Ayı Değildir
 
Mal ve vakit israfı zamanların hiçbirinde hoş değildir şüphesiz. Hele hele Ramazan ayı mal ve vakit israfı için asla uygun değildir. Tüketilemeyip atılan gıdalar, bir selamlaşma- hatır sorma bahanesi ile tüketilen saatler, ömürler Ramazanın heder edildiğini gösterir. Mutfak masraflarının -yenen yemek öğününün ikiye düşmesine rağmen- artması neyin göstergesi olabilir? Ramazan ayı SEMİRME ayı değil ki!

3- Gerginlik Ayı Değildir

Tahammül ayıdır.
Sadece açlığa değil, nefsin kabardığı her şeye tahammül gösterme ayıdır. Dile, ele, göze, cebe hâkim olabilmektir. Diyebileceği hâlde dememek, yiyebileceği hâlde yememek kadar önemlidir. Sahurla iftar saatindeki Ramazan ve oruç ciddiyetini gün ortasında da sürdürebilmek, Ramazan ruhu ile yaşamanın göstergesidir. Ramazan sabrın kolay olmadığı bir zaman dilimi olabilir. Çünkü o, diğer zamanların hiçbirinde elde edilemeyen sevap ve bereket kaynaklarını ihtiva etmektedir. 

Ramazan-ı şerifi maddi manevi fırsata çevirmek isteyenler için kişisel beslenme programları hazırlıyor, bu programlar sayesinde fiziksel ve ruhsal bir arınma yaşamanız için Nadide Yörük Bilge İnsan AKADEMİSİ Ekibi  olarak sizlere bireysel hizmet veriyoruz.

-Ramazan şerif boyu beslenme programınız

-Maddi -Manevi Arınma programı.

telegram kanala ulaş bize soru sor.

Danışmanlarımızı arayarak bilgi al

whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.